Jizerské Hory 13.-17.11.2009

V pátek se sešli (Orbit, Oslík, Lama, Stůj, Racochejl, Seržant, Sojka, Kýbl, Křídlo, Medik a dokonce i Saruman) na Hlavním nádraží a vyrazili na dlouhou cestu vlakem přes Turnov, Liberec, Raspenavu a pak kousek autobusem do Libverdy. Cestou hráli různé hry a luštili šifry. Druhá skupina Spider, Fanda, Guláš, Hrášek a Čočka jela autem. Po nákupu jsme vyrazili za Luďkem pro naší zásobou 160 kostíků. V Brandýse jsme nabrali Čočku a Hráška. Po příjezdu do Lázní Libverda jsme předjeli skupinu co jela vlakem a zhruba v 10 hodin dorazili na Hubertku. Ostatní přišli chvíli po nás. Vybalit, zalehnout a spát. Zítra vyrážíme na putování za Trpasličím Prstenem.

( 2,5 km –N )

 

Sobota

Sešli jsme od Hubertky dolů na vlak do Bílého Potoka. Odtud jsme jeli do Oldřichova v Hájích. Vyšplhali jsme na předhůří hor Cesmínie a našli starou skřetí pevnost. Zde jsme hledali zprávu týkající se posledního Trpasličího Prstenu moci. Nakonec ji všichni našli ale jak už to bývá byla zašifrovaná. Po větších či menších obtížích ji všichni rozluštili a zjistili jsme že se máme vydat jih podél Mlžných hor až do Ost-in-Edhil. Prošli jsme Oldřichovským sedlem a potom přes Ptačí kámen. Všichni jsme po dlouhé a náročné cestě, kdy jsme byli přepadeni skřety i zlobry, došli do Libverdy. V elfím městě jsme řešili zadaný vědomostní kvíz o Jizerských horách. Zjistili jsme že pro další indicii se máme vydat směrem na Gizerku. Tam jsme potkali elfího mudrce. Ten nás poslal k trpaslíkům do Morie. Vrátili jsme se do chaty a hráli Orbitovu hru na poznávání pohádek a písniček. Potom jsme byli zahnáni do postele.

( 24 km – N )

 

Neděle

Cestou do Morie nás čekal náročný přechod průsmykem Rudorohu. Cestou jsme si při přípravě hry všichni zahráli hru kdo trefí Guláše sněhovou koulí. Hra se ujala takže jí asi budeme hrát znova. Po cestě jsme hledali písmenka runové abecedy. Nosit jsme je mohli jen po jednom a čirou náhodou byli ve strmém kopci… Po deseti minutách běhání nahoru a dolu (dolů spíš kutálení byli všichni zničení, až na ty co se hry neúčastnili). Na Smědavě jsme luštily šifru podle písmenek, které jsme našli před tím. Zjistili jsme že se zde nalézá malá skřetí tvrz, která je obsazena jen hrstkou skřetů ( vedoucí ) a určitě skrývá poklad. Takže jsme na ní zaútočili. Po usilovném boji a vzájemné pomoci všech skupinek, se nám povedlo tvrz dobýt a poklad jsme si rozdělili mezi sebe. Po delší době jsme došli až na Jizeru ( nejvyšší vrchol průsmyku 1122 m.n.m. ). Na vrcholu ležel sníh a byla hustá mlha. Cestou dolu z vrcholu jsme museli ze stromu sundat zprávu. Ale i když měl někdo potíže nakonec ji všichni sundali. ( Byla hodně vysoko a dost jsme se nasmály při některých pokusech –N ). Pod vrcholem jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vrátila a o přechod se pokusí později ( šla kratší cestou) a druhá silnější pokračovala podle plánu do Morie. Ti co dorazili k Morii, se dozvěděli že ji dobyli skřeti a všechny trpaslíky až na jednoho vyhnali. Od starého trpaslíka se kterým nás nechali promluvit, jsme se, samozřejmě že za poplatek, dozvěděli že prsten tu není ale měli by o něm vědět v Lórienu. Vrátili jsme se přes Bílý potok do chaty a hráli Stůjovu detektivní hru:nacházeli jsme důkazy a měli zjistit kdo je vrah. Nejvíce se přiblížil René.

( 28 km –N )

 

Pondělí

Po vstupu na okraj Lórienu jsme narazili na starého elfa. Aby nám však pověděl informace museli jsme prokázat znalost lesa. Poznat několik stromů a přinést ukázat jejich plody. Poradil nám, že nedaleko se nachází stará trpasličí hláska a v ní sídlí jeden z nejvznešenějších elfích věštců. Určitě se tam dozvíme kde se poklad nalézá. Když jsme přišli až na rozhlednu na Smrku (vyšplhali jsme do 1124 m.n.m) hráli jsme hru. Věštec tam sice sídlil, ale zpráva o prstenu se nalézala ukrytá za důmyslným trpasličím mechanismem soch, schodů a zdí. Museli jsme běhat nahoru a hádat lidové hádanky abychom získali zprávu. Což nebylo zrovna snadné. Běhali jsme nahoru a dolů a po dlouhé době konečně měli zprávu všichni.Rozluštit jí netrvalo dlouho byla napsaná v trpasličích runách. Dozvěděli jsme se že trpaslíci přepadli skřety kteří s prstenem prchali z Dol Guldur. Hrstka jich ovšem přesto uprchla do nedaleké jeskyně kterou jsme se následně vydali hledat. Trpaslíci kteří ji vyrazili hledat před námi se nikdy nevrátili. Udělali jsme si fotku na památku a vyrazili dál. Došli jsme až za polskou hranici. Potom jsme scházeli po hranici dolů, kde se měla nacházet jeskyně. Po dlouhém hledání se vedoucím povedlo ji najít. Dovnitř na výpravu za pokladem však mohl jenom ten kdo měl v glejtu u všech dobrých vlastností, které jsme plnili celou výpravu, puntík ( dobrý čin, umění, chytrost ). Z Arnoru však nikdo neměl všechny a tak jsme za pokladem nemohli. Při přípravě cesty za pokladem jsme si všichni  zahráli Číňanovy splašené krávy a pak pro poklad. Vyrazili jenom Orbit a Guláš ( jediní měli splněno ). V pokladu byl Trpasličí prsten moci, dračí krev, Gandalfův přívěšek, pytel drahého kamení, několik pytlíků sladké odměny a samozřejmě zlaťáky. Vše si rozdělil Gondor a Rohan. O bonbóny se podělily s ostatními. Po získání pokladu jsme si všichni prohlédly štolu a vyrazily na Hubertku. Večer jsme ještě na Kočičích Kamenech dostali diplomy za snahu při putování. Po večeři jsme hráli obvyklé hry, Parlament a Palermo.

( 15 km –N )

 

Úterý

Ráno jsme ještě hráli Palermo kdo byl zabit, byl odsouzen k mytí nádobí. Potom jsme uklízeli.Rozdělili jsme si práci a tak to šlo celkem rychle. Před odchodem první skupiny jsme si dali soutěž v nafukování balonků-kdo balonek nejdříve praskne.Vyfotili jsme se a první skupina vyrazila na vlak. Druhá skupina (ti co jeli autem) douklidili chatu a taky jeli domů. Nejdříve jsme se sice potýkali se zamčenou závorou, takže jsme neměli kudy odjet, ale Fanda zavolal správci a tak jsme nakonec šťastně vyrazili domů…

( 3,5 km – N ), ( Celkem našlapáno cca 73km – Nervík )

Spider

 

 

 

01.12.2009 20:14:13
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one