Krušné hory 18.-20.9.2009

Pátek  18.9.

 Sešli jsme se kolem páté hodiny na Hlavním nádraží. Orbit, Lama, Stůj, Seržant, Guláš, Spider,  Oslík, Racochejl, Sojka a Fanda. Razili jsem vlakem přes Kájovy Vary (a přitom jsme luštili šifry a hádanky) a nějaký zapadákov ( Nejdek ) kde jsem si zapomněl peněženku. Naštěstí strojvedoucí byl hodný a zavolal. Ráno ji budu mít v Horní Blatný, kde jsme vystoupili. Po tmě jsme došli do nějakého lesa nad vesnicí na přenocování. Spider zjistil že nemá karimatku, ale Fanda byl hodný a pučil plachtu.

(cca 2km –N. )

 

Sobota 19.9.

 Ráno v 6:20 jsem stával pro peněženku, když jsem se vrátil skoro všichni spali. Bylo mi divný že mi někdo spí na karimatce a vedle je zmuchlána plachta a na ni můj spacák. Vždy bylo zvykem nasnídat se do 30.min ale sourozenci Bacíkovi  (Sojka a Oslík) si začali dělat vajíčko na slanině. No tak jsme se  konečně sbalili a vyrazili k Vlčím jámám. Ze včerejších šifer jsme věděli, že se tam ( v Ledové Jámě) vyskytuje poklad. První běželi, Veverky, potom Štírci a pak jednočlenná skupina Ledňáčci. Spočívalo to ve sbíhání nahoru a dolu pro zlaťáky a bonusy, jakožto bonbony. Po únavném běhaní jsme došli na Blatenský vrch, kde byla další hádanka, ale Fanda mě nepochopil tak jsem byl poslední :-D. Vyšli jsme na rozhlednu a vyrazili dál. Po chvilce značenou cestou Fanda usoudil, že se pude se zkratkou. Chvilka bloudění podle mapy snad z 91. roku a dorazili jsme k Blatenskému příkopu. Prošli jsme Bludnou a za Rýžovou byla pauza na jídlo. Tam nás v povzdálí sledoval pes. Po jídle a odpočinku se pokračovalo dále podél příkopu a ten pes nás začal pronásledovat. Na jedné ze zastávek jsme měli postavit opevnění ale každá skupinka to pochopila jinak. Veverky v malém provedení a Ledňáčci + Štírci ve velkém (myšleno na šiškovou válku) no a taky se konala. Jelikož nám opevnění obstálo tak jsme vyhráli dostali odměnu. Pes jménem James se během hry vytratil. Dále podél příkopu nás boleli nohy z toho věčného chození na šikmo. Došli jsme do Božího daru, kde se došlo pro vodu. Teď se šlo jen do kopce. Utábořili jsem se asi 2,5 km pod Klínovcem. Postavil se přístřešek pro nouzi. Dělalo se jídlo na ohni - klobásy, buřty a polévky i když někteří byli pořád na sušenkách. Večer bylo Palermo a pak spinkání.

( 16km -N.)

 

Neděle 20.9.

 Při ranní snídani zjistil Sůj, že na výpravách se nežije jen na bagetách, které mu došli. Ale Fanda je hodný kluk a chlebík směňoval. Po ranní neoficiální šiškový válce se dorazilo na Klínovec no pěnkej pohled to nebyl na tu chátrající boudu s rozhlednou. Ale zase tu byli radovánky a to hádanky. Veverky ji uhádli na potřetí, jelikož nikoho jiného to nenapadlo tak se šlo dál, ale Štírci to uhádli cestou na podruhé tak byli první. Já na poprvé a byl jsem poslední. Po dlouhé cestě po silnici jsme se prošli podél Meluzíny. Před vesnicí Srní byl oběd  a odpočinek. Někteří tam běhali po slaměných koulích a hráli na babu. Ve vesnici jsme se zeptali jak je to tady s tou zelenou. Vedla přes ohraničené pole s cedulí vsup zakázán. Vesničan, který byl už zvyklí radit, nám vysvětlil cestu podél. Stejně jsme vkročili do pole, ale jinak to nešlo. Cestou jsme přecházeli mnoho el. ohradníků a došli k hradu Himlštejn.  Zde jsme měli najít vzkaz což znamenalo získat vojsko (zjistili jsme to z těch hádanek atd.). Konečně tady nevyhráli Veverky ale Štírci.  Po mále pauze na odpočinek jsem došli na nádraží Stráž n. Ohří. Odtud jsme nečekaně jeli podél krásné řeky Ohře do Klášterce n. Ohří a do Prahy. Zakončeno pokřikem na Smíchově a domů.

( 16km –N.)


Orbit

 

 

 

 

 

 

29.09.2009 17:46:51
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one