Charakteristiky členů

Obsah téhle rubriky nemusí odpovídat stanovisku vedoucích :-)
podzim 2008

Číňan – Otec zakladatel. Velmi oblíbený u maldších členů kteří ho nezažili opravdu rozčileného. Někdy míval hrozivé výpadky klidu, které se měnily v záchvaty zuřivosti. Nejčastěji kvůli bývalému členu Sadámovi a jeho vylomeninám. Bílých vlasů děda vševěda má tak akorát. Chodí vždy s plnovousem a již delší dobu bývá vídán pouze na táborech.

Lída – Vedoucí do nepohody, taková oddílová jistota. Navíc dobře vaří a ochotně ošetřuje když se někomu něco stane. V oddíle skoro od počátku. Nyní se stará o úřednické řízení oddílu.

Luděk – Vedoucí, který je ochoten oddílu obětovat hodně a zpátky nepožaduje nic. Nyní tahá nitky zpoza opony, ale dřív patřil k hlavním hercům mezi vedoucími. Spolu s Lídou se starají o správný chod oddílového papírování.

Fanda – Nejstarší člen oddílu (kromě Číňana a Lídy). Má přezdívku Nervík, ale již se za ta léta dost uklidnil a v porovnání například se Stehnem, je to rozený flegmatik.Do oddílu chodil i jeho brácha Želízko. Nyní se o nás stará jako hlavní vedoucí.

Křídlo – V současné době je to vedoucí, ale jeho počátky byly krušné. I dnes je mírně cholerický, ale zase je s ním sranda, to se mu nedá upřít. Dovede ale být i celkem otravný.

Stehno – Chytřejší, starší , krásnější, choleričtější a méně spolehlivé dvojče Křídla :-). Dokáže se pro spoustu věcí zapálit, ale potom už vidí jenom rudě, jako při červeném poplachu.Má 3 Orlí pera. V současné době ho moc nevídáme.

Brčko – Vedoucí bez respektu, stále mluvící často pokládající nesouvislé hlášky, přerušované záseky …..? Není těžké jí rozesmát při pouhé zmínce slova Bagr, propadá v těžký záchvat smíchu a jen těžko ho zastavuje. Nyní neplní funkci vedoucí, neboť na oddíl nějak nemá čas, uvidíme jak to bude v budoucnu.

 

Guláš – Nepochopený génius. Jeho úspěchy- trefil dva jednou ranou (Brčko a Komár -Tábor 2007), škvory zabíjí zásadně palicí, až rozmlátí celý stan, plachtu impregnuje repelentem. Na táborech zachraňuje sestru Káju před pavouky a mrevenci. Prostě se sním člověk nenudí. Chodí pravidelně.

Stůj – Při jedné hře, jejímž účelem bylo vyhledat v lese nepřátelské partizány, svůj úkol plnil v pravdě svědomitě. Křičel po celém lese “stůj vidím Tě“, v naprosté tmě. Poté si omylem stoupl a upadl na Tetřeva a stále tvrdil, že ho vidí ikdyž o něm vůbec nevěděl a následně odešel jiným směrem za vytrvalého halekání na lesi. Co víc říct? Číňan : Musí te to hrát taky trochu srdíčkem a né prdelí!!Chodí pravidelně.

Zajda – Všemi milovaná usměvavá členka oddílu, která nyní prochází náročným obdobím (pst prý puberta :-). Na schůzky chodí vždy se sluchátkami v uších což vedoucí dost vytáčí. Přivedla si nyní kamarádku Pavlu. V oddíle má staršího bratra Pošťáka. Dochází poměrně pravidelně. Ou jé.

Seržant – Tichý, skromný, schopný podívat se sám sobě do hlavy a vyfouknout bublinu velkou jako balón. V oddíle má mladší sestru Racochejla. Výprav a schůzek se pravidelně účastní.

Orbit – Dlouholetý člen, který nám denně dokazuje, že i poměrně inteligentně vypadajcí kluk, se může chovat jako trdlo. Možná to je tím, že vyrůstal ve stínu své starší a bláznivější sestry Pandy. Nadšený cyklista, bruslař a všelijak sportovec. Chodí pravidelně na schůzky i na výpravy.

Racochejl – Naše náladami ovládané sluníčko. Trápí ji především všelijaké maličkosti a kopce naší matičky země. Má záliby v hororových filmech a straší ostatní jejich vyprávěním. S bráchou Seržantem patří k neodmyslitelné části oddílu.

Lama – Výše jmenovaný živočich se vyznačuje především nadměrnou leností a opakovanou někdy i rafinovanou schopností vyhnout se plnění úkolu. Dle nejmenovaných svědků se jedná o fyzicky schopnějšího jedince. Bohužel s námi nejezdí na tábor, neboť jezdí na jiný. V oddíle celkem dlouho, tvoří nerozlučnou dvojku se Stůjem. Chodí a jezdí pravidelně.

Pošťák – Přechytralý „gymplák“ s mnoha zájmy. Především pilný sběratel. K jeho egu nyní nepochybně patří dlouhé vlasy. Na táboře 2007 získal taktéž 3 orlí pera. V oddíle je jeden z nejstarších a často nás oblažuje svými kresbami, nebo komiksy. V oddíle má sestru Zajdu. Na schůzky chodí jen občas a na výpravy taktéž.

René – Jedn z nejmladších členů oddílu. Přes svůj věk je díky své postavě platný  v mnoha hrách. Při zkouškách však neprokázal nijak zvlášť dobrou paměť. Letos v zimě si s oddíle udělal maturitu na běžkách. Chodí stále a přivedl do oddílu i nováčky.

Coural – Alias Boural (Alias bylo křestní :-). Roztomile nešikovný človíček, ale s vědeckým mozkem. Má na kontě mnoho výprav. O málo které se dá říci, že by se na ní nějak neproslavil. V oddíle měl starší sestru Hýtu. Na schůzky chodí tu a tam když si asi vzpomene.

 

Kája – Naše malá Fóbie, která má panický strach z jakého koliv hmyzu. Často ji před hmyzem musí chránit její bratr  a nepochopený génius Guláš. Nyní toho má hodně a nestíhá schůzky ani výpravy. Snad pojede na tábor.

Komár – Řehtá, hází hlavou, přežvykuje, spí ve stoje a letos nás bohužel opustila ke smutku „všech“ :-). Odjíždí procválat stepy v Rusku. V oddíle měla sestru Karkulku.

Hrášek - Větší a ošklivější bratr Čočky. Další přezdívku má Prudidědek. Nyní s přestěhovali a tak nestíhají chodit na schůzky. „Protivný kamarád,“ který nikdy nezklame a máme ho rádi :-).

Čočka – Malý, zručný, vytrvalý, dlouholetý člen. Svou vytrvalost dokázal na táboře 2007, kde získal 3 Orlí pera. Lidé si ho často pletou s jeho dvojčetem Hráškem, avšak proti němu je Čočka menší a méně otravný. Nyní kvůli tomu, že se přestěhovali nestíhá chodit na schůzky.

Tetřev – Náš modrooký, nyní krátko vlasý svůdník, střední postavy s velmi moudře vypadajícím ustupujícím čelem :-). Je velmi schopný, ale občas méně přemýšlející fešák. V oddíle velmi dlouho. Ve svých počátcích dostal od Křídla mnoho přiléhavých přezdívek např. Žužla, Stopař, Voši Voši. Nyní nás navštěvuje jen tu a tam.

Copík – Princezna z lega a rytíř Dědy. Její cop je óóó dlouhý. Je vždy „pozitivně“ naladěná. Její raní výraz v obličejí by zahnal i medvěda se vzteklinou :-).V oddíle měla bratra Řízka. Nyní chodí jenom na schůzky.

Panda – Dlouholetá členka, výborně lezla po skalách, všestraně sportovní, v oddíle vdaná za Tetřeva na táboře Husitů. V oddíle má bratra Orbita. Nyní se na nás chodí podívat už jen občas.

Smolík – Již takřka bývalý člen který si u sebe krom svalstva vypěstoval i sklon k narcismu. Jeho románek s kamarádem Tetřevem v Chebu 2007, byl náhle uťat. V oddíle má sestru Brčko. Už nechodí, ale byl nás navštívit na táboře.

Řízek – Venku Dý, pronesl po zamyšeném pohledu na déšť před jeskyní, který se mísil s kouřem ohně. Fanaticky posedlí naší protifašistickou hoistorií. Nikdy se nevzdává, chce pořád vítězit. Nyní studuje daleko od Prahy a nemá na nás čas. Má v oddíle sestru Copíka.

Hlt – Našeho člena Hlta charakterizuje asi nejvíce jedn hltík na který je exne plnou láhev čehokoliv. Je plný humoru a také do jisté míry býložravec. Každy kdo ho měl v družině vyhrál, neboť HLT je nejlepší. Nyní se objevuje již jen výjmečně. V oddíle měl bratrance Vodoucha (Bertíka) nezapomenutelného člena který se nyní proměnil (díky neodmyslitelným chipsům a kole) v počítač řídící biomasu.

 

Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one