České Švýcarsko 27.-30.9.2007

Sraz jsme měli v 17hodin na Holešovickém nádraží, ne všichni ale dorazily včas. Rodiče Dominika, kterého přivedl do oddílu Stehno se rozhodli, že to bude z Pankráce na Holešovice rychlejší autem a odjezd nestihli. Autobus s námi vyrazil a oni přes Stehna zjišťovali kde bude mít autobus zastávky aby mohli přistoupit. Cesta se jim protáhla až do Dubí.

Už tam jsme ale nabrali asi půl hodinové zpoždění. Původně jsme měli mít  v Novém Boru rezervu na přestup 40minut, ale po dalších kolonách jsem dorazili do Nového Boru asi deset minut po odjezdu vlaku. Měli jsem však štěstí  v neštěstí náš vlak měl totiž 20minut zpoždění (UFF potom už totiž nic nejelo). V pořádku jsme dojeli do Krásné Lípy a pěšmo vyrazil hledat vhodné místo na přespání. Po několika „km“ jsme byli konečně spokojení s místem, ne však s výbavou-ukázalo se že máme místo jedné plachty další stan . Takže jsme je postavili a přes jeden nainstalovali provizorní plachtu z pláštěnek. V noci naštěstí ani nekáplo.


Ráno jsme se probudili za docela velký zimy. V našem stanu s provizorní plachtou byli Tetřev,Zajda,Fanda,Stehno,Křídlo a Lama. V tom druhém Racochejl,Seržant,René,Orbit,Stůj a Dom. Takže nás bylo dohromady 12. Po vlastní snídani se balily stany, jenže to trvalo dlouho protože jsme nemohli najít obaly od tyčí a od plachty. Potom jsem teda vyšli s batohy na zádech. V jedné vesnici jsme museli žádat vodu. Šli jsme celej den a hrozně pršelo. Asi v poledne jsem byli u velkého převisu který se jmenoval Pruské tábořiště. Protože furt pršelo mysleli jsme, že tu už zůstaneme. Později ale pršet přestalo a tak jsem se vydali na další cestu. Když jsme asi po hodině cesty dorazili na takový hřeben začalo PRŠET. Bylo to jako by na nás někdo lil jedno vědro za druhým. Všichni jsme byli totálně promočený, ale nebylo se kde schovat a tak jsme šli dál. Když se blížil večer už jsme se chtěli schovat před deštěm a taky už jsem byli unavení. Takže když jsme viděli velký krmelec se stříškou bylo rozhodnuto. Nahoře bylo dost místa na spaní pro všechny a nepršelo tam. Byla to vlastně taková chatka.

Snídaně byla ráno už v půl osmé. Cestou jsme překonávali dost prudkých kopců a Racochejl se Seržantem toho měli plné kecky. Z velké části kvůli tomu,, že si nesli v batohu možná až příliš věcí na převlečení a přezutí. Někdy v době oběda jsme dorazili k soutěskám u Hřenska. Tam jsme se nalodili na pramici a nechali se kousek svézt i s veselím výkladem. Po doplutí jsme se zase jali drápat další kopec z hlubokého kaňonu řeky Kamenice. Když jsme došli na rozcestí tři prameny odkud nám jel autobus měli jsme ještě asi hodinu čas a tak jsme hráli hry. Autobus přijel napěchovaný ale stejně jsme se do něj namačkali. Přestup na vlak v Děčíně byl rychlý a odtud už tradá do Prahy.
28.01.2008 08:54:05
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one