Vlkanov 17.-18.11.2007

V sobotu jsme se sešli na Hlavním nádrží už v půl osmé ráno - brzké ranní vstávání bylo hroznéJ. Odtud jsme jeli vlakem do Světlé nad Sázavou, kde jsme přestoupili a pokračovali dál na jihovýchod. Vystoupili jsme ve Ledči nad Sázavou odkud jsme šli až do Vlkanova. Po cestě jsme hráli různé hry a taky jsme viděli louku, kde se podle Foglarových knížek konaly tábory, o kterých psal. Ve Vlkanově jsme se ubytovali v pronajatém domě. Jelikož jsme po cestě byli promrzlí, tak jsme se chvilku ohřáli v našem přechodném bydlišti a pak jsme šli hrát ven koulovanou. Rozdělili jsme se na dvě družstva a ze sněhu jsme si postavili pevnosti. Vyhrálo to družstvo, které obsadilo pevnost druhé skupiny. Po koulované jsme si vybalili a najedli. Večer jsme hráli další zajímavé hry, např. jsme si podávali jablko pomocí krku nebo jsme si předávali krabičku od sirek pomocí nosu. Po těchto bláznivých hrách jsme si šli lehnout.

  Ráno jsme vstali a po snídani,ke které byl chleba s nutelou,jsme si zabalili a vydali se na cestu. Vyšli jsme z Vlkanova a po jakési polní cestě se pohybovali směrem k našemu cíli.Během první etapy jsme hráli hru na Vlky. Spočívala v tom,že dva zdatnější členové se vydali napřed a ostatní je po jistém časovém úseku následovali.Zbytek oddílu měl za úkol vlky zabít sněhovou koulí a vlci měli možnost redukovat počet útočníku dotykem.

První dvojice sestávala ze Smolíka a Stehna,kteří se ukryli v malém lesíku,ale byli spatřeni a posléze zneškodněni.

V další sestavě se objevil Tetřev a Luděk. I ti byli,ovšem po urputnějším boji,zlikvidováni.

Dále pochod ubíhal bez nějaké zajímavější události.

Polní cesty střídaly stezky v lese a ty dále nevyšlapané pěšinky přes pole,nebo asfaltové komunikace regionálního významu.

                                                                                  Guláš,Copík

28.01.2008 11:50:53
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one