Jizerské hory 14.-17.11. 2008

V  pátek 14.listopadu naštěstí ne 13. jsme vyrazili na  dlouho očekávanou výpravu na celé dlouhé (nebo spíš krátké) tři dny do Jizerek. Sešli jsme se kupodivu všichni a celkem včas na přeplněném  Hlavním nádraží (Já – Michal, Dominik, Lama, Stůj, Orbit ,Pepa, Kýbl, Racochejl, Seržant a „bohužel či bohudík ! i Křídlo).Začala naše cesta s dopravními prostředky, vlaky a autobusy, které jsme několikrát měnili. Do Lázní Libverda jsme dorazili po několika hodinách a přestupech sice pozdě v noci, ale přece. Na Hubertku  na náš konečný cíl jsme si ještě vyšlápli do kopce. Na chatě na nás čekali Guláš, Hrášek a Čočka s Fandou. Přivítali nás příjemně vytopenou chatou. Ještě večer si několik jedinců zasportovalo povinně (běh s lavičkou kolem ohniště).
     V sobotu ráno jsme měli chleba a čaj. Po 9. hodině jsme se vypravili na cestu. Šli jsme, šli a šli, až jsme dorazili na rozcestí ( Sedmitramový most ), kde jsme se  rozdělili na dvě skupiny. Zahráli  jsme si hru s cílem vyřadit ostatní. Utvořili jsme dvě skupiny, první  skupina občané šla po cestě , druhá skupina  banditi, kteří se schovávali po lese. Když se bandita někoho dotkl a dostal ho na cestu, byl mrtvý.  Když dva občané se dotkli bandity, byl mrtvý zase on. Pak jsme pokračovali dál, až jsme došli ke starému naštěstí přístupnému bunkru ( Smědava ). Každý si nasbíral šišky a začal boj o život s cílem dobýt bunkr a vyvést rukojmí (pokud možno živé). Tato bitva nám vydržela poměrně dost dlouho. Po boji jsme vyrazili směr Jizera. Na dalším rozcestí jsme se patřičně posilnili, chleba, sušenky  a pití. Po vydatném obědě jsme pokračovali do míst  co nejvíce mokrých. Následovala schovka  se zapamatováním členů druhé skupiny. Dál byl před námi vrchol naší cesty ( Polední kameny 1006 m.n.m. ). Dodrápali jsme se na skalnaté vrcholy, kde byl úžasný výhled na okolí. Hráli jsme na schovávanou, se spoustou možností úkrytů. Po bezva schovce jsme začali sestupovat do našeho tábora, k Bílému potoku a na Hubertu (celkem cca 19,5km ). Po vydařeném dni jsme povečeřeli guláš s rýží. Zahráli jsme si městečko Palermo, Parlament a Jelena. Celí vyčerpaní a unavení jsme zalehli.
    V neděli ráno jsme posnídali, vzali svačiny a šli jsme na výlet. Na rozcestí pod Měděncem jsme si zahráli hru, při které jsme si měli zapamatovat text o místních dolech a přepsat ho na papír. Odtud jsme vyrazili hledat otevřený důl, ale jaksi jsme ho nenašli a pouze si trochu zašli. Naše cesta pokračovala až do Nového Města pod Smrkem, kde jsme hráli další hru. Dostali jsme všichni slepou mapu, do které jsme měli doplnit názvy ulic ve městě. Ovšem po městě nás pronásledoval udavač a většinu lidí odhalil. Když tato hra skončila, hráli jsme na „kostkovaném“ náměstí Dámu ve větším měřítku. Ve hře se osvědčil zejména Stůj. Po hře jsme šli zpátky na chatu. Cesta nás tentokrát zavedla k prameni minerální vody ke Kyselce. Někomu chutnala, někomu ne. Ale při hře kterou jsme hráli to byla živá voda a tak kdo chtěl obživnout musel se alespoň 1x napít. Potom už následoval kopec na rozcestí k Červenému Buku a odtud po rovince na Hubertu ( celkem cca 16 km ). Večer jsme si zahráli spoustu her v klubovně a po večeři ještě Palermo a šlo se spát.
    V pondělí se toho moc nedělo. Po snídani jsme uklidili celou chatu (někomu to extra dlouho trvalo, že Guláši!? ), hráli jsme chvíli babu-frisbee, pak jsme poobědvali, no a po společném fotu před chatou, vyrazila většina na vlak. Ti co jeli autem ještě douklízeli a potom vyrazili též. Všichni pořádku dorazili domů.

 

Spider, Guláš

 

03.12.2008 10:10:42
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one