Skryje 11.-13.4. 2008

Pátek:

V pátek 11.4.08 jsme se sešli na Smíchovském nádraží. Bylo nás jen 8 a to Zajda (Já),Komár ,Lama, Guláš, Topol, Tetřev, Fanda a Křídlo. Potom jsme jeli vlakem a s různými přesedáváními( v Berouně :-) jsme vystoupili ve Zbečně. Tam jsme šli lesem a silnicemi,dokud jsme asi po 4km nenašli konečně vhodné místo ke stanování. Bylo uprostřed lesa a ne na moc dostupném místě. Postavili jsme naše dva stany a po večeři a večerním diskutování jsme šli spát.

Sobota:
Ráno jsme vyrazili nejdříve na hrad Křivoklát.Cesta ubíhala rychle a za chvíli jsme byli na místě. Také jsme se zastavili v malé samoobsluze, kde jsme si mohli doplnit naše zásoby. Měli jsme zaplacenou paní průvodkyni,která nám vykládala něco o vzniku hradu a prostě o tom,co tak v prohlídkách bývá. Mě třeba zaujaly mučící nástroje. Asi některé časem použiju na nějaké členy oddílu!!!Po skončení prohlídky jsme ještě měli na chvilku rozchod na nádvoří. Ale potom jsme už zase vyšli dál. Šli jsme opravdu dlouho, lesními pěšinkami, po silnici,kolem Berounky,ale konce nebylo. Také jsme se zastavili u Rozvědčíka, ale bylo zavřeno kvůli přestavbě. K večeru po opravdu dlouhé cestě jsme se konečně dobelhali ke zřícenině hradu Týřov. Tam jsme postavili stany až na samém vrchu zříceniny. Byli jsme unavení,ale přesto někdo sbíral klacky na oheň a někdo stavil stany. Potom jsme měli táborák a opékali jsme si buřty k večeři. Dlouho jsme si povídali a potom jsme šli spát.

Neděle
Ráno jsme vstali, zabalili stany a vyrazili. Dole u lávky jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna (Křídlo, Lama, Tetřev, Komár)  šla pro vodu do Skryjí a druhá(Topol, Fanda, Zajda, Guláš)  na ně čekala u lávky. Když se první skupina vrátila k lávce, nikdo tam  nebyl, protože se druhá skupina schovala. Po chvilce je ale našli a všichni jsme pokračovali proti toku potoka dál do vesničky Broumy. Cesta byla náročná, protože jsme se několikrát brodili potokem. Dál jsme pokračovali po cestě do Broum. Zastavili jsme se na jedné cestě asi kilometr od Broum a tam jsme odpočívali asi hodinu. Pokračovali jsme až na  autobusovou zastávku ve vesnici Broumy odkud jsme jeli do Berouna. Na autobusové zastávce v Berouně jsme potkali zvláštního staříka, kterému se z kola vysypal nákup (tyčinky a papričky). Sbíral to přibližně tak deset minut a pak asi 0,5 kilometrovou rychlostí odjel . Nám potom přijel autobus a tím jsme spokojeně odjeli do Prahy na Nové Butovice. Tam jsme se všichni rozloučili a každý jel svou cestou domů. 

Zajda, Guláš
29.04.2008 22:30:44
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one