Tatry 26.9.-1.10. 2008

Pátek 26.9.
Pátečního večera se na pražském Hlavním nádraží sešla skupinka patnácti Filištínů ( Luděk, Jana, Fanda, Pošťák, Coural, Čočka, Hrášek, Orbit, Zajda, Lama, Stůj, Guláš, Seržant, Racochejl a Pepa) kteří se již celí netrpěliví těšili na dlouho očekávaný výlet do slovenských velehor. Jelikož tento počet byl shledán kompletním, následně jsme se vypravili do již připraveného lůžkového vlaku, kde se k nám připojili ještě 2 Lůďovi známí. Pro osoby dosud neseznámené s tímto dobrodružným způsobem cestování byly podmínky ve vlaku pochopitelně překvapením, naštěstí však, ve většině případů příjemným.

 Sobota 27.9.
Dalšího dne jsme se jen tak tak stačili probrat ze spánku a už nás hnali ven. Dorazili jsme na nádraží v Popradu a dále pokračovali lokálním vláčkem do Starého Smokovce, kde se konala lehká svačinka. I přes naléhavé prosby o využití lanovky byli vedoucí neoblomní, v důsledku čehož se pokračovalo „pěšourem“ do kopce na Hrebienok a dále po trase na Zbojnickou chatu. Cesta byla dlouhá, ovšem proti dalším našim tatranským aktivitám (viz níže) nám později připadala jako ryzí Havaj. Po vylodění na Zbojnické jsme se v cuku letu zabydlili, vybrali postele a už alou ven, vždyť je tak krásně, přece byste se nechtěli celý den  válet (ve skutečnosti jsme chtěli). Vyrazili jsme na kratší výlet k nedalekému Sivému plesu. Cesta příliš dlouhá nebyla, ovšem šlo se po ní špatně a neustále nás zasypávaly lehké laviny. Alespoň jsme si zahráli cestičky a zmasakrovali sněhuláka, kterého postavili Lůďa s Janou. Poté jsme už jen odpočívali a dali si hutnou večeři složenou převážně špaget, která zahájila sérii třech našich vynikajících večeří na Zbojnické chatě.

  Neděle 28.9.
Vstávali jsme v půl osmé.K snídani jsme měli chleba s marmeládou. Počasí nám naštěstí přálo tak jsme vyrazili. Zbojnická chata se nachází v nadmořské výšce 1960 m.n.m. a první část cesty byla do horského sedla zvaného Prielom,které nazval Guláš „Výstřih“.Z tohoto sedla jsme šli do Zamrznutého kotle,kde byla celkem zima a hezké pleso.Poté jsme stoupali na Polský hrebeň ve 2200 m.n.m.Tam jsme si dali pauzu na oběd. Posíleni svačinou jsme se vydali na Východní vysokou. Asi v jedné třetině výstupu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna čekala pod vrcholem a druhá pod vedením Lůďi a Jany začla stoupat k vrcholu. Byla to celkem fuška, ale za ten pocit a výhled do okolí to určitě stálo. Na vrcholu (2429m.n.m.) jsme chvíli pobyli, vyfotili jsme se a šli jsme dolů. Dolů to celkem klouzalo, ale šťastně jsme se setkali s druhou skupinou a začli jsme sestupovat, v některých místech s pomocí lana, na Polský hřeben. Z Polského hřebene jsme sestoupili do Zamrznutého kotle a pak jsme se vydrápali na Prielom. Pod Prielomem jsme si zahráli 20 minut na „Schovku“ a pak jsme došli do chaty.Všichni jsme se převlíkli do suchého a šli jsme na večeři.Po večeři jsme hráli oblíbené městečko Palermo a po osmé hodině jsme šli spát.

 Pondělí 29.9.08
Ráno bylo krásné, ale mohlo být i krásnější kdyby se neozvali ty hrozná slova. Budíček,vstávat.  Někteří vstávali a jiní se doslova hrabali z postelí. Ke snídani byla mňam hrachová polévka. Když všichni dojedli a umyli, mohli jsme se oblíknout a vyrazit  na výlet.
Šlo se po stejné cestě kterou jsme v sobotu přišli k chatě. Ale teď se šlo z kopečka. Nejhůře se šlo housek před lávkou. Cesta byla částečně pokrytá udupaným a namrzlým sněhem, což způsobilo že někteří dolu sešli a jiní sjeli. Hned jak všichni přešli lávku tak Fanda vyhlásil hru. Kdokoli řekne na otázku něco jiného než Ano nebo Ne, dává kámen tomu kdo se ho ptal. Byla to sranda. Hra skončila u rozcestí kde jsme odbočovali na Obrovské Vodopády. Ty obr vodopády byli celkem velké. Pokračovali jsme na Skalnaté pleso. Šlo se do mírného ale dlouhého kopečka. Jakmile jsme byli na místě, tak následoval oběd. Všichni vyfasovali chleba a do trojce byla přidělena velká konzerva paštiky. Po chvilkovém okukování kopečků, jsi někteří skočili koupit něco na zub do občerstvení. Následovala cesta zpět na chatu. Okolo vodopádů, několika rozcestí, a několika kopečků atd. Prostě to samé co jsme šli akorát v opačném směru. Což některé asi nenadchlo když se jim vybavilo co půjdou směrem nahoru. Na chatě se všichni převlékli a po nějaké době jsme šli na večeři. Byli sýrové placičky s bramborem. Moc mňam. Večer se hrálo městečko Palermo a šlo se spát.

 Úterý  30.9. 2008
Ráno jsme se probudili a zabalili jsme si vše do batohů. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina šla směr Prielom. Druhá skupina šla na Hrebienok a dále směr Sliezsky dom. Tam se obě skupiny spojili a společně pokračovali do Tatranské Polianky. Když jsme tam přišli, těsně nám ujel vláček do Popradu. U nádraží byl obchod s potravinami. Tam jsme si něco nakoupili a pak jsme hráli hry. Když nám Lůďa řekl, že už pojede vláček, šli jsme zpátky na nádraží. Nastoupili jsme do vláčku a jeli jsme do Popradu. Nechali jsme si batohy na nádraží v úschovně a šli jsme do bazénu. Asi po hodině jsme šli zpátky na nádraží. Když jsme v 21.49 hodin nastoupili do vlaku směr Praha, začali jsme se ukládat ke spánku.

Středa 1.10.
Ráno jsme se celý rozkomíhaní v 6:20 vybelhali z vlaku. Zakřičeli jsme si svůj pozdrav  a rozjeli se. Někdo domů a někdo do školy.

Pošťák, Čočka, Lama, Pepa (Mafián)

 

 

23.10.2008 17:14:07
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one