Krkonoše, U Bakuka 15.-18.1.2009

  Sraz jsme měli mít všichni ve čtvrtek v 16:30 na Černém mostě, ale nějak se to zvrtlo.   Někdo byl u metra a někdo byl u klubovny. U metra byli Seržant, Racochejl a Luděk, u  klubovny Pepa, Lucka, Spider a Fanda ti měli sraz asi v sedm večer. U metra se ještě  čekalo na Courala. Když přišel dali jsme si věci do auta a jelo se. V Trutnově šli Coural  s Luďkem nakupovat do Hypernovy a Serža s Racochejlem hlídali auto. Potom se  pokračovalo v cestě do hor. Přijeli jsme tam kolem osmé večer. Měli jsem trochu problémy  s parkováním, ale pak se to povedlo. Vzali jsme batohy  a běžky a bořili se sněhem  k chalupě. Na chatě jsme si uklidili běžky a odložili batohy. Šli jsme zpátky pro tašky. Vzali  jsme taky 2 lopaty abychom mohli odházet sníh pro parkování. Na chatě jsme si vzali  batohy do svých pokojů. Pak šel ještě Luděk s Couralem naproti ostatním, když přijeli. V 11  se spalo.

  Druhý den měli službu Racochejl a Pepa. Po snídani (perník s kokosem, marmeládou, čokoládou a kdo chtěl i se šlehačkou) jsme si vzali malé batohy a šli si vzít běžky. Vyráželi jsem na kratší okruh. Vyšli jsme nad Pomezní boudy a na kopečku jsme si přečetli pohádku o tom jak se Čert naučil smolit sudy. O kus dál jsme si zahráli na Mrazíka na běžkách a pak jsme se svezli z kopečka. Dole jsme si u kostela v Dolní Malé Úpě dali svačino-oběd. Stále u nás loudil takový přítulný bernardýn a tak se sním někteří podělili. Pak jsme jeli kousek do lesa, potom strmě z kopce přes lávku a potom přebrodit zamrzlou Malou Úpu a do kopce nahoru. Přes silnici a Frantovou nově prošlapávanou stezkou skrz les. A i když nás větve stromů šlehali do tváří, tak jsem s radostným pohledem zahlédli chatu. Na chatě jsme si usušili oblečení a zahráli si nějaké hry. A po večeři (špagety  se sýrem) přijeli Mirek, Orbit a Jana. Po přivítání  a jejich zabydlení se šlo spát. ( cca 8 km)

  V sobotu měli službu Orbit a Lucka. Po snídani (párek, rohlík) jsme se rozdělili na dvě skupiny. V první byli : Fanda, Mirek, Orbit a Coural. V té druhé byli : Luděk, Jana, Seržant, Racochejl, Pepa a Lucka. První skupina si vyrazila na okruh přes Jelenku, Růžovou horu, Spálený mlýn a potom za námi Jelením dolem. Druhá skupina vyrazila jako v pátek, ale u kostela jsme odbočili dolů ke Spálenému mlýnu. Cesta byla na dlouho i když to bylo z kopce. Od Spáleného mlýna jsme šli kousek po silnici a  pak jsem odbočili do Jeleního dolu. Kde jsme si dali svačinu. Cestou do mírného kopce jsme si zahráli hru, kdy měl každý 3 koule a musel se ukrýt a z úkrytu podél cesty trefovat ostatní na cestě. Během hry nás dohonila první skupina. Když jsme došli do Lvího dolu vystřídali Fanda s Mirkem Luďka a Janu a šli s pomalejší družinou, zatímco rychlí chrti vyrazili na chalupu. Cestou do kopce se dost setmělo a nakonec jsme za tmy sjížděli k silnici, kde nás naložil Luděk a odvezl nás k chatě. Na chatě jsme dostali palačinky odměny a potom byla k večeři čočka  s vajíčkem a okurkou. Po večeři jsme zahráli několik her a potom jsme šli spát. ( 1. skupina – cca 27 km, 2. skupina 17 km )

 V neděli měli službu Spider a Seržant. K snídani jsme měli chleba a rohlík s marmeládou. Když jsme se nasnídali a oblékli, šli jsme si pro běžky. Vyrazili jsme kousek směrem na kopec Haida a tam jsme si na upravených tratích dali dva závody. První závod byl asi 2 km dlouhý a druhý byl jen poloviční. Nejrychlejší byl vždy Mirek, ale Orbit byl také rychlý jako střela. Když jsme se vrátili Luděk zapnul vlek a my na běžkách vyjížděli nahoru a sjížděli v hlubokém sněhu. Jezdili jsme docela dlouho a pády se nevyhnuly nikomu, ale do měkkého sněhu se nikdo nebál spadnout. Když jsme byli všichni dostatečně promrznutí vypnul se vlek a šlo se chystat oběd. K obědu byla čočková polévka a krupicová kaše. Po obědě se šlo balit. Když bylo zabaleno a nádobí umyto, vysmejčila se chata a nadělalo dříví. Pak jsme si vzali batohy a běžky a šli jsme se povinně vyfotit. No a potom už k autům. S Fandou jeli Orbit, Lucka, Pepa a Spider a s Luďkem jeli Jana, Seržant, Racochejl a Coural. S Luďkem jsme dojeli kolem 18h na Černý most odkud jsme jeli metrem domů.

 Racochejl, Seržant


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

29.01.2009 16:09:51
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one