Ostrý – oprava hradu a úklid tábořiště 1.-3.5. 2009

            Ráno v pátek 7:55 jsme se sešli na Smíchovském nádraží ( Orbit, Domeček, Oslík, Racochejl, Seržant, Hrášek, Čočka, Lama, Stůj, Martina-Sojka, Tkanička, Sněhulka, Křídlo,Kýbl, Nervík -N), kde jsme nastoupili na vlak a jeli. Hned po vystoupení přišel náš oblíbený kopec nahoru. Jak jsme vyšli na horu tak se hned začalo jíst. Po nějaké době došla pomalejší skupina a začali jsem opravovat hradby některé se museli zbourat a postavit úplně nový nebo spravit. Dorazil dokonce Želízko kamarádem (minulí rok s námi bojoval), kamarádkou a pilou  V půlce práce nám dal nic  netušící Fanda pauzu na oběd no tak jsme měli aspoň dva obědy(asi nejedl). Během práce se naštěstí vážný uraz nestal až na chudinku sekeru :-(. Na stavbě se používali fantastický hřebíky známý pod názvem konvex. Po namáhavé práci se šlo zabydlit (buď pod širákem nebo pod plachtou). A hurá k ohni kde Dom dělal zkoušku zapálení ohně. Konečně se začalo opékat buřty a ti lepší klobásy. Pár písniček a hajdy do hajan. Abych dodal vedoucí nějak jak jsem slyšel vyváděli s ohněm a Fandovi praskla struna na kytaře (struna praskla při předposlední písničce –N).

 

V sobotu ráno jsme vstali, sbalili si věci a šli se nasnídat k ohništi, potom jsme uklidili okolo hradeb, zahráli si na přebíhanou a šli z Ostrého zpět na vlak do Rejkovic. Na zastávce byla funkční pumpa, takže jsme si umyli ruce. Když jsme vlakem dorazili do Příbrami, kde jsme naplnili v zapadlém nádražním pajzlu vodu, jeli jsme hodinu autobusem do Krásné hory, odkud jsme šli přes obchod s točenou zmrzlinou směrem k místu kde se bude konat tábor. Když jsme dorazili potkali jsme Luďka a dali si malou přestávku, rozdělili jsme se do několika skupin.Někdo uklízel louku, někdo hledal kameny na ohniště nebo dával dřevo na jednu hromadu ale, já (Dom), Seržant a Křídlo jsme měli za úkol odklidit povodňový nános z pramene s pitnou vodou. Stačilo jen překročit potok. První šel Křídlo, který otestoval most v podobě ztrouchnivělé klády, která nevydržela ale Křídlo stačil přeskočit na druhý břeh. Seržant a já jsme zuli boty a potok přebrodili. Mě zůstaly suché boty, Seržantovi mokré boty. Odházeli jsme klacky a mraveniště z pramene a zjistili že je plný bahna. Pramen vypadal jako záchod okolo kterého šel slon co měl průjem. Vykopali jsme část bahna a usoudily že to už nemá cenu. Křídlo obratně přelezl potok a též obratně mu málem uplaval klobouk. Přivedl Fandu, aby to zkontroloval a ten skončil ve vodě nad kolena. Vrátili jsme se a dělali další práce k uklizení a zpřístupnění tábořiště, zatím se vařili dva kotlíky polévky. Když se skončilo šli jsme svádět boj o kousky Stůjovy klobásy v jednom z kotlíků. Dojedli jsme a všichni si šli zabrat co nejlepší místo ve stanech. Byla už tma, tak jsme si všichni sedli k ohni a Fanda začal hrát na kytaru. Někdy kolem 10. hodiny se šlo spát.

 

Ráno byla strašná zima a tak se ze spacáků nikomu nechtělo, ale Křídlo začal našemu stanu odpočítávat a tak jsme přece jen vylezli. Šli se sbírat velké suché klády které by překáželi v malém lesíku. Potom jsme šli na chléb s máslem a marmeládou a čaj, který byl k snídani a pak až jsme si mohly sbalit spacáky a složit stany. Do auta se naložily sesbírané odpadky a vybralo se kdo z nás autem pojede. Zbytek šel do Krásné hory na autobus, ale nejdřív se Fanda zeptal jestli chceme zkratkou nebo normální cestou. Línější část výpravy hlasovala pro zkratku jenže například Sněhulka ještě nevěděla co je to zkratka. A tak jsme se vydali vstříc lesům, polím a kopcům. Došli jsme zpět do Krásné hory a zase si koupily zmrzlinu jenže hned přijel autobus, takže jsme ji většina nestihly sníst celou. Dojeli jsme do Příbrami, kde jsme na stejné zastávce přestoupili na autobus přímo do Prahy. Po úmorné cestě jsme se vysoukaly z autobusu, zvolaly oddílový pokřik a rozešli se.

Orbit, Dom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.05.2009 21:55:11
filistini
Created by: Jiří Vetýška 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one